Powered by whostheumpire.com
Date | Time | Competition | Home | Away | Umpire | Umpire |
Sat 27-Jul | 11:00 | Southern Premier League | Alton | South Wilts | Garfield Coombs | Duncan Forbes |
Sat 27-Jul | 11:00 | Southern Premier League | Bashley (Rydal) | Hampshire CCC Academy | Simon Browne | Stuart MacTavish |
Sat 27-Jul | 11:00 | Southern Premier League | Bournemouth | Havant | Shaun Lilley | Barry Shorto |
Sat 27-Jul | 11:00 | Southern Premier League | Burridge | Basingstoke & N Hants | Andy Anthony | Huw Evans |
Sat 27-Jul | 11:00 | Southern Premier League | St Cross Symondians | Lymington | Robin Gray | David Wright |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Hook & Newnham Basics | Andover | (Dr.) Cledwyn Davies | Mike Stephens |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Sarisbury Athletic | Portsmouth | Denis Emery | Paul Sparshott |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Totton & Eling | Calmore Sports | Nik Lewis | David Payne |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Ventnor | Old Tauntonians & Romsey | Ryan Groundsell | Steve Smith |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Waterlooville | Rowledge | Stephen Fisher | Mark Haylett |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Fair Oak | Sway | Keith Martin | Peter McIntyre |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Hambledon (Hants) | Gosport Borough | Phil Andrews | Andrew Woodward |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Langley Manor | St Cross Symondians 2nd XI | Nikki Batchelor | Roy Cooper |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Liphook & Ripsley | Hartley Wintney | PARAPPATTU GEORGE | Lewis Jones |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | New Milton | Portsmouth & Southsea | Dennis Batchelor | Rob Ford |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Fareham & Crofton | Hursley Park | Malcolm Miller | Jeff Pointer |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Havant 2nd XI | Trojans | Jamie Legg | Vijay Muralidharan |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Parley Hants | Paultons | Chris Hasted | Richard Turner |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | South Wiltshire 2nd XI | Fawley | Jon Leckie | JOHN PAINTER |
Sat 27-Jul | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Sparsholt | Hook & Newnham Basics 2nd XI | John Farquhar | Nigel Roper |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Basingstoke & N Hants 2nd XI | Compton & Chandlers Ford | Phil Evans | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | East Woodhay | Bramshaw | Mark Trumper | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Ferndown Wayfarers Hants | Shrewton | Colin Burt | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Hayling Island | Burridge 2nd XI | Stephen Nicholson | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Hythe & Dibden | Ryde | ||
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Odiham & Greywell | Kerala | Ben Jackson | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Old Basing | Alton 2nd XI | ||
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Portsmouth 2nd XI | Bournemouth 2nd XI | Richard Holden | |
Sat 27-Jul | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Tichborne Park | Bashley (Rydal) 2nd XI | Chris Vincent | |
Sat 27-Jul | 11:00 | ECB Female U15 County Cup Group Stages | Hampshire Girls U15 | Sussex Girls U15 | ||
Sat 27-Jul | 11:00 | ECB Female U18 County Cup Group Stages | Hampshire Women U18 | Wales Women U18 | Roger Forder | Graham Spink |
Sat 27-Jul | 11:00 | friendly Female | Hampshire Girls U13 | Hampshire Girls U13 | John Challis | Colin Gamble |
Sun 28-Jul | 13:00 | BGCL | Ramallo CC | TBC (Away) | Mike Stephens | David Wright |
Sun 28-Jul | 13:00 | Disability D40 | Hampshire Disability Cricket D40 | Middlesex Disabled | Andrew Burgess | Jon Leckie |
Sun 28-Jul | 10:45 | ECB Male U14 County Cup Group Stage | HAMPSHIRE U14 | Cornwall U14 | Huw Evans | Stuart MacTavish |
Sun 28-Jul | 11:00 | Friendly (Hants) | Hampshire U15 | Somerset Pathway Boys U15 CAG | Denis Emery | JOHN PAINTER |
Sun 28-Jul | 12:00 | friendly Female | Hampshire Girls Under 12 | Dorset Girls U13 | Colin Gamble | Madhu Mamman |
Sun 28-Jul | 12:00 | Friendly | HAMPSHIRE U12 | Surrey U12 | Keith Martin | Peter McIntyre |
Mon 29-Jul | 11:00 | friendly Female | Hampshire Girls Under 14 | Berkshire Girls U15 | Jon Leckie | Graham Spink |
Tue 30-Jul | 11:00 | ECB Female U18 County Cup Group Stages | Hampshire Women U18 | Devon Women | Paul Sparshott | |
Tue 30-Jul | 11:00 | friendly Female | Vipers EPP | Vipers EPP | Mike Stephens | Paul Turner |
Wed 31-Jul | 11:00 | friendly Female | Hampshire Girls Under 12 | Wiltshire Girls U13 | Robin Gray | Keith Martin |
Wed 31-Jul | 15:00 | Friendly | Hampshire Hoggets Under13 | Andover | Colin Gamble | |
Thu 01-Aug | 11:00 | ECB Male U16 County Cup Group Stage | Hampshire U16 | Wales U16 | Stuart MacTavish | Barry Shorto |
Thu 01-Aug | 12:00 | friendly Female | Hampshire Girls U13 | Surrey Girls U13 | Graham Spink | Paul Turner |
Fri 02-Aug | 13:00 | Friendly | Hampshire Hoggets Under11 | Easton & Martyr Worthy | David Wright | |
Fri 02-Aug | 12:00 | Friendly | Hampshire U11 | Norfolk U11 | Rob Ford | Chris Hasted |
Fri 02-Aug | 12:00 | Friendly | HAMPSHIRE U12 | Essex U12 | Colin Gamble | Mike Stephens |
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Bashley (Rydal) | Burridge | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Hampshire CCC Academy | Bournemouth | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Havant | St Cross Symondians | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Lymington | Alton | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League | South Wilts | Basingstoke & N Hants | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Andover | Ventnor | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Old Tauntonians & Romsey | Waterlooville | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Portsmouth | Hook & Newnham Basics | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Rowledge | Calmore Sports | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Sarisbury Athletic | Totton & Eling | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Hartley Wintney | New Milton | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Liphook & Ripsley | Hambledon (Hants) | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Portsmouth & Southsea | Langley Manor | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | St Cross Symondians 2nd XI | Fair Oak | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Sway | Gosport Borough | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Fareham & Crofton | Havant 2nd XI | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Fawley | Parley Hants | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Hook & Newnham Basics 2nd XI | Trojans | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Hursley Park | South Wiltshire 2nd XI | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Paultons | Sparsholt | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Alton 2nd XI | Hayling Island | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Basingstoke & N Hants 2nd XI | Old Basing | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bournemouth 2nd XI | Bashley (Rydal) 2nd XI | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bramshaw | Ferndown Wayfarers Hants | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Burridge 2nd XI | East Woodhay | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Compton & Chandlers Ford | Odiham & Greywell | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Kerala | Hythe & Dibden | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Ryde | Portsmouth 2nd XI | ||
Sat 03-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Shrewton | Tichborne Park | ||
Sun 04-Aug | 14:00 | SPL T20 KO Cup | Sparsholt | Havant | David Wright | |
Sun 04-Aug | 11:00 | ECB Male U14 County Cup Group Stage | HAMPSHIRE U14 | Gloucestershire U15 CAG | Mike Stephens | |
Sun 04-Aug | 12:00 | Friendly (Hants) | HAMPSHIRE U12 | Dorset U12 | Colin Gamble | |
Sun 04-Aug | 12:00 | friendly Female | Hampshire Girls U13 | Wiltshire Girls U13 | Graham Spink | Paul Turner |
Tue 06-Aug | 11:00 | ECB Female U15 County Cup Group Stages | Hampshire Girls U15 | Sussex Girls U15 | ||
Wed 07-Aug | 11:00 | ECB Female U18 County T20 Group Stages (3 Umps) | Hampshire Women U18 | Sussex Women U19 | ||
Wed 07-Aug | 11:00 | Friendly (Hants) | HAMPSHIRE U14 | Berkshire U15 | ||
Thu 08-Aug | 12:00 | Friendly (Hants) | Hampshire U10 | Dorset U10 | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Alton | Havant | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Basingstoke & N Hants | Lymington | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Bournemouth | Bashley (Rydal) | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Burridge | South Wilts | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League | St Cross Symondians | Hampshire CCC Academy | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Calmore Sports | Old Tauntonians & Romsey | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Hook & Newnham Basics | Sarisbury Athletic | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Totton & Eling | Rowledge | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Ventnor | Portsmouth | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Waterlooville | Andover | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Fair Oak | Portsmouth & Southsea | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Gosport Borough | St Cross Symondians 2nd XI | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Hambledon (Hants) | Sway | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Langley Manor | Hartley Wintney | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | New Milton | Liphook & Ripsley | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Havant 2nd XI | Hook & Newnham Basics 2nd XI | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Parley Hants | Hursley Park | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | South Wiltshire 2nd XI | Fareham & Crofton | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Sparsholt | Fawley | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Trojans | Paultons | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bashley (Rydal) 2nd XI | Ryde | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | East Woodhay | Alton 2nd XI | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Ferndown Wayfarers Hants | Burridge 2nd XI | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Hayling Island | Basingstoke & N Hants 2nd XI | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Hythe & Dibden | Compton & Chandlers Ford | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Odiham & Greywell | Old Basing | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Portsmouth 2nd XI | Kerala | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Shrewton | Bramshaw | ||
Sat 10-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Tichborne Park | Bournemouth 2nd XI | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Bashley (Rydal) | St Cross Symondians | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Bournemouth | Burridge | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Hampshire CCC Academy | Alton | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Havant | Basingstoke & N Hants | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Lymington | South Wilts | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Andover | Calmore Sports | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Hook & Newnham Basics | Totton & Eling | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Old Tauntonians & Romsey | Rowledge | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Portsmouth | Waterlooville | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Sarisbury Athletic | Ventnor | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Hartley Wintney | Fair Oak | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Liphook & Ripsley | Langley Manor | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | New Milton | Hambledon (Hants) | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Portsmouth & Southsea | Gosport Borough | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | St Cross Symondians 2nd XI | Sway | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Fareham & Crofton | Sparsholt | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Fawley | Trojans | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Hursley Park | Parley Hants | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Paultons | Hook & Newnham Basics 2nd XI | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | South Wiltshire 2nd XI | Havant 2nd XI | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Alton 2nd XI | Ferndown Wayfarers Hants | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Basingstoke & N Hants 2nd XI | East Woodhay | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bramshaw | Tichborne Park | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Burridge 2nd XI | Shrewton | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Compton & Chandlers Ford | Portsmouth 2nd XI | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Kerala | Bashley (Rydal) 2nd XI | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Odiham & Greywell | Hayling Island | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Old Basing | Hythe & Dibden | ||
Sat 17-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Ryde | Bournemouth 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Alton | Bashley (Rydal) | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Basingstoke & N Hants | Hampshire CCC Academy | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League | Burridge | Lymington | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League | South Wilts | Havant | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League | St Cross Symondians | Bournemouth | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Calmore Sports | Portsmouth | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Rowledge | Andover | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Totton & Eling | Old Tauntonians & Romsey | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Ventnor | Hook & Newnham Basics | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 1 | Waterlooville | Sarisbury Athletic | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Fair Oak | Liphook & Ripsley | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Gosport Borough | Hartley Wintney | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Hambledon (Hants) | St Cross Symondians 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Langley Manor | New Milton | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 2 | Sway | Portsmouth & Southsea | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Havant 2nd XI | Paultons | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Hook & Newnham Basics 2nd XI | Fawley | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Parley Hants | South Wiltshire 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Sparsholt | Fareham & Crofton | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Southern Premier League Division 3 | Trojans | Hursley Park | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bashley (Rydal) 2nd XI | Compton & Chandlers Ford | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bournemouth 2nd XI | Kerala | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Bramshaw | Burridge 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | East Woodhay | Odiham & Greywell | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Ferndown Wayfarers Hants | Basingstoke & N Hants 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Hythe & Dibden | Hayling Island | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Portsmouth 2nd XI | Old Basing | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Shrewton | Alton 2nd XI | ||
Sat 24-Aug | 12:30 | Hampshire County League Div 1 | Tichborne Park | Ryde |